Szkolenie doskonalące strażaków

W sobotę, 21 stycznia, w naszej jednostce odbyło się kolejne szkolenie doskonalące, tym razem w zakresie obsługi hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Wzięli w nim udział strażacy ochotnicy uprawnieni do uczestniczenia w akcjach.

Analogicznie do poprzednich szkoleń, spotkanie składało się z części teoretycznej, na której przypomniano instrukcję obsługi narzędzi oraz omówiono etapy i czynności, które należy podjąć przed i w trakcie prowadzenia akcji. Następnie, w części praktycznej, przygotowywano zestawy hydrauliczne do pracy oraz wykonywano cięcia.

Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji oraz przypomnienie zasad pracy przy tego typu narzędziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *